KSIĄŻKI O FILCOWANIU

Jestem współautorką książek instruktażowych 

magia filcowaniaSerię otwiera "Magia filcowania", 

w której znajduje się 15 rozdziałów opisujących techniki filcowania na sucho, filcowania na mokro oraz łączenia obu technik. Przedstawione zostają rodzaje wełen i narzędzi używanych podczas spilśniania wełny. Krok po kroku uczymy jak wykonać między innymi: korale, bransoletki okrągłe i płaskie, korale cięte z kolorowego dreda, pięć rodzajów kwiatów, filcowanie ornamentów na gotowych wyrobach...
Książka ta jest idealna dla początkujących, ale i osoby zaawansowane w technice filcowania znajdą dla siebie nowe rozwiązania i podpowiedzi.

Drugą książką jest "Magia filcowania: torebki"

gdzie w 10 rozdziałach uczymy techniki filcowania "na okrągło" czyli z wykorzystaniem formy. Zaczynając od niedużych form, jak etui na telefon czy woreczek, idealnych dla początkujących, stopniowo zwiększamy stopień trudności o większe torebki z różnymi typami uchwytów, klapek i motywów zdobniczych. Ostatnie rozdziały poświęcone są zaawansowanymi formami filcowymi, takimi jak motywy przestrzenne wykonywane na torebkach.

Kolejne części serii to "Magia filcowania: szale, część I" oraz "Magia filcowania: szale, część II" 

Każda z nich zawiera 14 rozdziałów poświęconych filcowaniu różnych typów szali.
Pierwsza część przedstawia krok po kroku filcowanie szali z wełny czesankowej, prefilcu i silk laps'u. Znajdują się tam szale delikatne jak mgiełka i cieplejsze o ciekawych formach. Tworzone są falbany, warkocze, ażury, formy przestrzenne oraz faktury z użyciem wełny przędzonej, a także loków, wełnianego groszku czy kawałków jedwabiu.

magia filcowania szale część 1


książka o filcowaniu


Druga część natomiast poświęcona jest technice nunofilcu, czyli łączenia wełny z innymi tkaninami. Bazujemy głównie na jedwabiu, ale również na dzianinie lnianej i moherowej. Znajdują się tam różne sposoby na tworzenie brzegów (prostych i falujących, szerszych i węższych, ażurowych lub zakończonych dredami). Pokazane jest jak tworzyć ornamenty, motywy kwiatowe, obrazy, formy przestrzenne. W tej książce znaleźć można także szale z jedwabnymi różami, koronką oraz silk laps’em.
Książki można kupić na www.sklep-galeria.pl w dziale literatura.

Komentarze

Prześlij komentarz